Şartlar ve kurallar

 1. Tüm üyelerin kuralları okuyup kabul ettikleri varsayılır.
 2. Geçici mail adresi ile yapılan üyelikler askıya alınır.
 3. Aktifleştirilmemiş üyelik hesapları 180 gün sonra silinir.
 4. Kişi başına üyelik sayısı 1 hesapla sınırlıdır ve üyelik ücretsizdir.
 5. Multi üyelik tespitinde ceza puanı alırsınız. Birden fazla multi üyelik girişiminde bulunmanız hesabınızın askıya alınmasına neden olacaktır.
 6. Üyeliğinizi silinmesini talep etmeniz durumunda hesabınız devre dışı bırakılacaktır. 90 gün boyunca devre dışı bırakılan hesaba giriş yapılmaması durumunda hesabınız 90. günün sonunda otomatik silinecektir. Bu süre zarfında giriş yapmanız durumunda süre sıfırlanacaktır ve yeniden saymaya başlayacaktır. Hesabınızın silinmesi ile sistemden yalnızca kayıt esnasında vermiş olduğunuz bilgiler silinecektir. Bu bilgiler dışına kalan veriler (açtığınız konular, yazdığınız yanıtlar, beğeniler vs.) silinmeyecektir.
 7. Mesaj içeriğinin tamamı ya da tamamına yakın bir bölümü büyük/kalın harflerle ve/veya renkli yazılmamalıdır. Mesajlarda gereğinden fazla ifade kullanılmamalıdır.
 8. Forumda mesaj düzenleme sınırı 5 dakikadır. Bu süre sonunda mesaj düzenlemesi yapılamaz.
 9. Foruma yazdığınız mesajların silinmesini talep edemezsiniz.
 10. Spam içerikli yorumlar tespit edilmesi durumunda silinir ve ceza puanı alırsınız.
 11. Konu başlıklarında ve mesajlarda düzgün bir Türkçe kullanılmalıdır. Küfür, argo ve hakaret içerikli mesajların gönderimi yasaktır.
 12. Diğer üyeleri herhangi bir şekilde rahatsız etmek, site huzurunu bozmak yasaktır.
 13. Dil, din, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce ve felsefi inanç benzeri sebeplerle ayrımcılığa neden olabilecek mesajların gönderimi yasaktır.
 14. Bazı forum ve alt forumların kendilerine özgü kuralları ya da dikkat edilmesi gereken noktaları vardır. Bu forumlara mesaj gönderilmeden önce bu kurallar okunmalıdır. İğnelenmiş tüm konulara göz atmanız önerilir.
 15. Reklam içerikli mesajların gönderimi yasaktır.
 16. KVKK kapsamında yazdığınız mesajlarda kişisel bilgilerin paylaşılması yasaktır.
 17. Kuralları ihlal eden üyelerin hesapları kapatılabilir. Kural dışı mesajları şikayet etmek için "Raporla" tuşu kullanılmalıdır.
 18. Kural listesi dönem dönem güncellenir. Lütfen yetkililerin uyarılarını dikkate alınız ve sitede bu kurallar çerçevesinde hareket ediniz.
Top